Forklift İş Güvenliği


İş Güvenliği yasal zorunlulukların yanında işletmenin güvenli, verimli çalışması açısından önemlidir. Forkliftin, operatörün, diğer personelin, yükün ve işletmenin korunması küçük detaylarda saklı olabilir. İSTANBUL İSTİF MAKİNALARI uzman ekibiyle bu konuda rehber olacaktır.

Teknik Muayene

Forkliftlerde iş güvenliği yönetmeliğince akredite kuruluşlarca yılda 1 kez yapılması zorunlu teknik muayene, Servis müşterilerimize özel indirimli olarak yaptırılmakta ve belirlenen iyileştirmeler özenle yapılmaktadır.

img

İkaz Ekipmanları

İş güvenliği yönetmeliğince forkliftlerde bazı ikaz ekipmanları zorunlu hale gelmiştir. Flaşör lamba, blue light spot, siren, kamera sistemi gibi görüntülü ve sesli yeni nesil opsiyonel ekipmanlar için İSTANBUL İSTİF MAKİNALARI hizmetinizdedir.

img

Koruyucu Ekipmanlar

Forklift ve operatörü koruyucu aynı zamanda iş güvenliği risklerini azaltıcı opsiyonel ekipmanları da temin edebilirsiniz. Bunlara örnek olarak yük yaslama korkuluğu, üst koruyucu ızgara, operatör koruyucu bar, özel üretim koruma sistemleri, yangın ekipmanları, çatal kaydırmaz vb sıralayabiliriz.

img

Forklift Takip Sistemleri

Fleet Manager STILL mühendislerince geliştirilmiş tamamen orjinal ve özgün bir sistemdir. Tüm filonuz avucunuzun içinde. Forkliftinizin ve operatörlerinizin hangi gün hangi saatlerde görev yaptığını, forkliftteki arızaları, kazaları, hızları, görev yerlerini gibi çok sayıda bilgiyi anlık ve online olarak takip edebilir ve raporlayabilirsiniz.

img

Çarpışma Önleyici Sistemler

Claitec çarpışma önleyici sistem ürünleri ile Forklift kazaları minimuma inmektedir. Forkliftlerde ve tesise montajı yapılarak yaya güvenliği sağlayan, alan güvenliği sağlayan, alana göre hız sınırlayan, forkliftlerin birbiriyle çarpışmasını engelleyen, trafik kontrol, raf güvenliği ve yükleme kolaylığı sağlayan bir çok sistem mevcuttur. Detaylı bilgi için arayınız.

img

Yer İşaretleme Sistemleri

İSTANBUL İSTİF MAKİNALARI İthal Yer işaretleme sistemleri, çizgi ve ikaz plakaları ile son derece pratik ve uzun vadeli çözüm sunmaktadır. Boyanın uygulama zorluğu, silinmesi, uzun dönemdeki maliyeti dikkate alındığında oldukça avantajlıdır. Üstelik iş güvenliği açısından da tercihe değer.

img
Anasayfa'ya Dön