İstanbul İstif, AFD Bayiliği ile 2.el Forklift 'te yeni bir dönem başlatıyor.

2.EL Forklift satışında devrim niteliğindeki bu gelişmeler hakkında Şirket Müdürü Murat Dillice açıklamalarda bulundu.

 

- Bu projeniz nasıl başladı, nasıl gelişti?

Firmamız yaklaşık 15 yıllık bir şirkettir. Yaklaşık olarak 7 yıldır profesyonel şekilde ve artan bir ivme ile 2.el Forklift işi yapıyoruz. Still Bayiliğimizle birlikte Still Arser'in 2.El markası olan AFD sistemi ile de bu işi biraz daha ileriye taşıdık. Bu sistemin tüm avantajlarını kullanıp, kendi bilgi ve deneyimimizi de ekleyerek herkesin memnunolacağı bir işleyiş kurmayı hedefledik.

- Sağladığınız yenilikler nelerdir?

Sağladığımız sistemin önceliği şeffaflık ve güven. Bugüne kadar olan 2.el işlerinde herkesin kafasında soru işareti kalırdı. Bunu kaldırmayı hedefledik. Öncelikle müşteri satınaldığı makinenin tüm geçmişini, servis ve bakım kayıtlarını, nerede nasıl çalıştığı bilgilerine yetkili servis eliyle sahip oluyor. Bu aşamadan sonra sadece bu iş için dizayn ettiğimiz ve geçtiğimiz yıl açılışını yaptığımız 2.El Forklift Revizyon Merkezimizde kelimenin tam anlamıyla check-up'tan geçiyor. Yapılması gereken tüm işlemler orjinaline uygun olarak yapılıyor ve sertifikalı olarak müşteriye teslim ediliyor. Kesinlikle revizyonsuz makine satmıyoruz. Bu aşamada da devreden çıkmıyoruz. Müşterimiz ile planlı bakım anlaşması, geri alım anlaşması, akü vs değişim anlaşması gibi bir çok opsiyonumuz var. Müşterimiz tüm bunları kullanma hakkına sahip, en önemlisi hiçbir gerekçe göstermeden belli bir süre içinde makinesini iade etme hakkına sahip. Bunların dışında 2.el de boşlukta kalmış bir konu olan tescil belgesi konusunda da hizmet sunuyoruz. Makinenin geçmişi belli olduğu için tescil belgesi çıkarmak daha kolay olmaktadır. Bu sayede müşteri makineye gerçekten sahip olduğuna emin olabiliyor. Daha ne olsun!

- Sistemin genel işleyişinden bahsedermisiniz?

Bu sistemde öncelik 2.el makinenin kaynağı. Bu makineleri tamamen seçerek, geçmişine bakarak, ekspertiz raporlarını alarak, satın
alıyoruz. Bu anlamda çok geniş bir stoğumuz ve 2.el alım kaynaklarımız mevcut. Daha sonra bahsettiğim 2.El Forklift Revizyon Merkezimizde bu ürünlerin, kimsenin kafasında soru işareti kalmayacak şekilde A'dan Z'ye revizyonlarını yapıyoruz. Burada yaptığımız işlemler aynı zamanda Still'in gözetimi ve denetimi altında yapılmaktadır. Burayı dizayn ederken de yine yurtdışındaki örnekleri, sistemleri inceleyerek dizayn ettik. Gelen makinelere, asansörlerinden, hidrolik hortumlarına, zincirlerine, fren, aks sistemlerine kadar tamamen sökülerek, tüm elektronik ve elektrik tertibatları gerekli işlemler yapılarak revizyonlar yapılıyor. Lastik değişimleri yapılıyor. Tüm şase ve boya işlemleri yapılıyor. Güncel yazılımları kontrol edilip yükleniyor. Son kontrol ve testler yapılarak showroom'a alınıyor. İnternet adreslerimiz ve reklamlarımızda güncelleniyor. Bu aşamadan sonra gelen taleplere göre satış işlemlerine geçiyoruz. Önceki sorunuzda bahsettiğimiz devrim niteliğinde yeniliklerle de müşteri geçmişini, ne yapıldığını bildiği makineyi, memnun kalmazsa değiştirebileceğini veya iade edebileceğini bilerek satın alıyor.

- Fiyat seviyesi ne şekildedir?

Fiyatlar konusunda da tamamen şeffafız. Makinenin alim ve revizyon maliyetlerini, karmarjımızı tamamen açık bir şekilde ortaya
koyabiliriz. Sağladığımız yeniliklerin avantaj ve opsiyonların da mutlaka fiyatlara etkisi olmaktadır. Ancak bugüne kadar fiyat sebebi ile bir kayıp satış yaşamadık, demek ki bu konuda da doğru yoldayız.

- Müşterileriniz nasıl karşıladı?

Müşterilerimiz oldukça memnun. Sağladığımız avantajlar, 2.el gibi hassas konuda kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlıyor. Tabii ki bu sistem daha çok son kullanıcı müşterilerimiz için avantaj sağlıyor. 

- Yeni hedefleriniz nelerdir?

Tabii ki hedefler bitmez. Amacımız kurduğumuz bu sistemi daha da geliştirip, tam profesyonel hale getirmek. Aynen otomotiv endüstrisinde benzer gördüğümüz 2.el markaları gibi bir marka olmak amacındayız.
 

Haberler' e Dön